OFFICIAL RESULT - 14th NATIONAL HAKUAKAI KARATE CHAMPIONSHIP-2011

Date: 05/August/2011 to 07/August/2011

Venue: Deep Academy, Meerut (Uttar Pradesh)

JUNIOR GIRLS KATA

Amrita Talwar 1st (8 Years)
Laveesha Talwar 2nd (8 Years)
Vallabhi Mittal 1st (9 Years)
Vallabhi Mittal 1st (9 Years)
Anshika Vats 2nd (9 Years)
Vidhi Tyagi 3rd (9 Years)
Akshita Goel 3rd (9 Years)
Apurva Chaturvedi 1st (10 Years)
Astha Jain 2nd (10 Years)
Palak Vig 3rd (10 Years)
Naina Jain 3rd (10 Years)
Kanika Talwar 1st (11 Years)
Khushbu Sharma 1st (12 Years)
Ira Paul 2nd (12 Years)
Siddheedhatri Trivedi 1st (13 Years)
Guruman Kaur 2nd (13 Years)

JUNIOR GIRLS KUMITE

Vidhi 1st (7 Years)
Amrita Talwar 1st (8 Years)
Jaskirat Kaur 2nd (8 Years)
Laveesha Talwar 3rd (8 Years)
Vallabhi Mittal 1st (9 Years)
Vidhi 2nd (9 Years)
Akshita Goel 3rd (9 Years)
Anshika Vats 3rd (9 Years)
Apurva Chhaturvedi 1st (10 Years)
Naina Jain 2nd (10 Years)
Kanika Talwar 1st (11 Years)
Meenakshi Satinderpal 2nd (11 Years)
Satadarpal Kaur 3rd (11 Years)
Shruti Sharma 1st (12 Years)
Ira Paul 2nd (12 Years)
Khushbu Sharma 3rd (12 Years)
Prachi Chauhan 3rd (12 Years)
Guruman Kaur 1st (13 Years)
Siddheedhatri Trivedi 2nd (13 Years)
Pallavi Chauhan 1st (15 Years)
Shivani Singh 2nd (15 Years)
Meenakshi 3rd (15 Years)

JUNIOR BOYS KATA

Nirmanyu Sood1st (5 Years)
Kartikeyan Mittal1st (6 Years)
Aksh Lohan2nd (6 Years)
Sashwat Vats3rd (6 Years)
Chetal Vishal1st (7 Years)
Yogi Gupta2nd (7 Years)
Pratul Rastogi3rd (7 Years)
Vyan Chaudhary3rd (7 Years)
Aditya Kaushik1st (8 Years)
Ayush Sharma2nd (8 Years)
V.K. Dhruv3rd (8 Years)
Palash Yash3rd (8 Years)
Kashish Sharma (Team A)1st (9 Years)
Sarthak Singal (Team A)2nd (9 Years)
Suryans Talwar (Team A)3rd (9 Years)
Siddarth Kumar Jha (Team A)3rd (9 Years)
Shobhit Bhardwaj (Team B)1st (9 Years)
Sanad Rai (Team B)2nd (9 Years)
Jatin Srivastava (Team B)3rd (9 Years)
Shaurya Pratap Chauhan1st (10 Years)
Adhvait Parekh2nd (10 Years)
Kuldeep Chauhan3rd (10 Years)
Harsh Valmiki3rd (10 Years)
Arpit Garg1st (11 Years)
Shubham Nayak2nd (11 Years)
Vikramdeep Singh3rd (11 Years)
Raghav Mohta3rd (11 Years)
Yash Tyagi1st (9-11 Years)
Anuj Tyagi2nd (9-11 Years)
Rajkuamr Srivastava3rd (9-11 Years)
Anurodh Tiwari3rd (9-11 Years)
Aditya Ramachandran1st (12 Years)
Nisharg Mandanka2nd (12 Years)
Shivam Tirth3rd (12 Years)
Kartikeyan3rd (12 Years)
Harsh Makhwani1st (13 Years)
Simar Jyot Singh Bindra2nd (13 Years)
Harshdeep Thakor3rd (13 Years)
Shibham Dhari1st (14 Years)
Virendra Singh2nd (14 Years)
Samuel T.Lamulunmang3rd (14 Years)
Ajay Rawat3rd (14 Years)
Kartik Tyagi1st (11-14 Years)
Bunty Gupta2nd (11-14 Years)
Ajay Rawat3rd (11-14 Years)
Rohan Tomar3rd (11-14 Years)
Parth J. Maglani1st (15 Years)
Piyush R. Dewani2nd (15 Years)
Piyush Dutta3rd (15 Years)
Tanmay Sharma3rd (15 Years)

JUNIOR BOYS KUMITE

Aditya Dhanraj Kaushik1st
Shubham Nayak2nd
Chetal Vishal3rd
Shubham Dhari3rd

OPEN JUNIOR BOYS KATA

Nirmanyu Sood1st (5 Years)
Aksh Lohan1st (6 Years)
Sashwat Vats2nd (6 Years)
Kartikeyan Mittal3rd (6 Years)
Pratul Rastogi1st (7 Years)
Chetal Vishal2nd (7 Years)
Yogi Gupta3rd (7 Years)
Vyan Chaudhary3rd (7 Years)
Aditya Dhanraj Kaushik1st (8 Years)
Palash Yash2nd (8 Years)
V.K. Dhruv3rd (8 Years)
Ayush Sharma3rd (8 Years)
Kashish Sharma (Team A)1st (9 Years)
Hargun Singh (Team A)2nd (9 Years)
Siddarth Kumar Jha (Team A)3rd (9 Years)
Aryan (Team A)3rd (9 Years)
Jatin Srivastava (Team B)1st (9 Years)
Sanad Rai (Team B)2nd (9 Years)
Shobhit Bhardwaj (Team B)3rd (9 Years)
Ashish Gill1st (10 Years)
Manupal Singh2nd (10 Years)
Sanjay Singh3rd (10 Years)
Kuldeep Chauhan3rd (10 Years)
Shubham Nayak (Team A)1st (11 Years)
Abhishek Chauhan (Team A)2nd (11 Years)
Paras Awasthi (Team A)3rd (11 Years)
Kamal (Team A)3rd (11 Years)
Ayush Dev Kaushik (Team B)1st (11 Years)
Arpit Garg (Team B)2nd (11 Years)
Raghav Mohta (Team B)3rd (11 Years)
Sidhant Kumar (Team B)3rd (11 Years)
Shorya Pratap Chauhan1st (9-11 Years)
Sandeep Singh2nd (9-11 Years)
Yash Tyagi3rd (9-11 Years)
Anuj Yadav3rd (9-11 Years)
Aditya Ramachandran1st (12 Years)
Nisharg Mandanka2nd (12 Years)
Prashant Tomar3rd (12 Years)
Simarjyot Singh3rd (12 Years)
Akash Vimal1st (13 Years)
Harshdeep Thakor2nd (13 Years)
Harsh Makhwani3rd (13 Years)
Akashdeep Nehra3rd (13 Years)
Harsh Valmiki1st (11-13 Years)
Kartik Tyagi2nd (11-13 Years)
Rohan Tomar3rd (11-13 Years)
Mohit Solanki3rd (11-13 Years)
Puneet Pal Singh1st (14 Years)
Ajay Rawat2nd (14 Years)
Shubham V. Dhari3rd (14 Years)
Sanjeev Tomar3rd (14 Years)
Piyush R. Dewani1st (15 Years)
Parth J. Maglani2nd (15 Years)
Piyush Dutta3rd (15 Years)
Tanmay Sharma3rd (15 Years)

OPEN JUNIOR BOYS KUMITE

Jaydeep1st
Puneet Pal Singh2nd
Piyush R. Dewani3rd
Arpit Garg3rd

JUNIOR GIRLS KUMITE

Vidhi1st (7 Years)
Amrita Talwar1st (8 Years)
Jaskirat Kaur2nd (8 Years)
Laveesha Talwar3rd (8 Years)
Vallabhi Mittal1st (9 Years)
Vidhi2nd (9 Years)
Akshita Goel3rd (9 Years)
Anshika Vats3rd (9 Years)
Apurva Chhaturvedi1st (10 Years)
Naina Jain2nd (10 Years)
Kanika Talwar1st (11 Years)
Meenakshi Satinderpal2nd (11 Years)
Satadarpal Kaur3rd (11 Years)
Shruti Sharma1st (12 Years)
Ira Paul2nd (12 Years)
Khushbu Sharma3rd (12 Years)
Prachi Chauhan3rd (12 Years)
Guruman Kaur1st (13 Years)
Siddheedhatri Trivedi2nd (13 Years)
Pallavi Chauhan1st (15 Years)
Shivani Singh2nd (15 Years)
Meenakshi3rd (15 Years)

JUNIOR BOYS KUMITE

Aditya Dhanraj Kaushik1st
Shubham Nayak2nd
Chetal Vishal3rd
Shubham Dhari3rd

OPEN JUNIOR BOYS KATA

Nirmanyu Sood1st (5 Years)
Aksh Lohan1st (6 Years)
Sashwat Vats2nd (6 Years)
Kartikeyan Mittal3rd (6 Years)
Pratul Rastogi1st (7 Years)
Chetal Vishal2nd (7 Years)
Yogi Gupta3rd (7 Years)
Vyan Chaudhary3rd (7 Years)
Aditya Dhanraj Kaushik1st (8 Years)
Palash Yash2nd (8 Years)
V.K. Dhruv3rd (8 Years)
Ayush Sharma3rd (8 Years)
Kashish Sharma (Team A)1st (9 Years)
Hargun Singh (Team A)2nd (9 Years)
Siddarth Kumar Jha (Team A)3rd (9 Years)
Aryan (Team A)3rd (9 Years)
Jatin Srivastava (Team B)1st (9 Years)
Sanad Rai (Team B)2nd (9 Years)
Shobhit Bhardwaj (Team B)3rd (9 Years)
Ashish Gill1st (10 Years)
Manupal Singh2nd (10 Years)
Sanjay Singh3rd (10 Years)
Kuldeep Chauhan3rd (10 Years)
Shubham Nayak (Team A)1st (11 Years)
Abhishek Chauhan (Team A)2nd (11 Years)
Paras Awasthi (Team A)3rd (11 Years)
Kamal (Team A)3rd (11 Years)
Ayush Dev Kaushik (Team B)1st (11 Years)
Arpit Garg (Team B)2nd (11 Years)
Raghav Mohta (Team B)3rd (11 Years)
Sidhant Kumar (Team B)3rd (11 Years)
Shorya Pratap Chauhan1st (9-11 Years)
Sandeep Singh2nd (9-11 Years)
Yash Tyagi3rd (9-11 Years)
Anuj Yadav3rd (9-11 Years)
Aditya Ramachandran1st (12 Years)
Nisharg Mandanka2nd (12 Years)
Prashant Tomar3rd (12 Years)
Simarjyot Singh3rd (12 Years)
Akash Vimal1st (13 Years)
Harshdeep Thakor2nd (13 Years)
Harsh Makhwani3rd (13 Years)
Akashdeep Nehra3rd (13 Years)
Harsh Valmiki1st (11-13 Years)
Kartik Tyagi2nd (11-13 Years)
Rohan Tomar3rd (11-13 Years)
Mohit Solanki3rd (11-13 Years)
Puneet Pal Singh1st (14 Years)
Ajay Rawat2nd (14 Years)
Shubham V. Dhari3rd (14 Years)
Sanjeev Tomar3rd (14 Years)
Piyush R. Dewani1st (15 Years)
Parth J. Maglani2nd (15 Years)
Piyush Dutta3rd (15 Years)
Tanmay Sharma3rd (15 Years)

OPEN JUNIOR BOYS KUMITE

Jaydeep1st
Puneet Pal Singh2nd
Piyush R. Dewani3rd
Arpit Garg3rd

OPEN WOMEN KATA

Reeta Rani1st
Payal2nd

SENIOR WOMEN KUMITE

Payal1st (Under 55 Kg)
Reeta Rani Rani2nd (Under 55 Kg)

OPEN WOMEN KUMITE

Reeta Rani1st (Open Weight Category)
Payal2nd (Open Weight Category)

OPEN SENIOR MEN KATA

Gagandeep Singh Rekhi1st
Dev Kumar2nd
Veerender Kumar3rd
Durgesh Sonkar3rd

SENIOR MEN KUMITE

Rajkumar Rathod1st (Under 55 Kg)
Vijay Sharma2nd (Under 55 Kg)
Durgesh Sonkar3rd (Under 55 Kg)
Jitender Singh Rajput3rd (Under 55 Kg)
Piyush Jalora1st (55-60 Kg)
Devenderr Kumar2nd (55-60 Kg)
Dev Kumar Chauhan3rd (55-60 Kg)
Amarjeet3rd (55-60 Kg)
Ritesh Kumar1st (60-65 Kg)
Alok Pratap2nd (60-65 Kg)
Arun Budhuri3rd (60-65 Kg)
Shameem Ahmad3rd (60-65 Kg)
Veerender Kumar1st (65-70 Kg)
Gagan Deep Singh Rekhi1st (70-75 Kg)
Gourav Sharma1st (Above 80 Kg)